Firemní směnárna kryptoměn: Proč ji rozjet a jak podpoří váš základní byznys?

firemni-smenarna-kryptomen-proc-ji-rozjet-a-jak-podpori-vas-zakladni-byznys

První a nejúspěšnější kryptoměna, kterou je bitcoin, vznikla před 15 lety. Bitcoin vznikl jako reakce na znehodnocování peněz v době finanční krize, kterou spustila hypoteční krize v USA.

Nezmič
13. 3. 2024

Za nápadem na vytvoření kryptoměn stála snaha o vytvoření nestátní měny a vytvoření paralelního systému vůči tomu státnímu. Tato měna není v rukou vlád ani centrálních bankéřů, kteří mohou skrze zvyšování inflace ničit úspory běžných střadatelů. 

Kryptoměny již ušly velký kus cesty a jejich obliba neustále roste. Česká republika patří mezi státy s nadprůměrnou adopcí a kryptoměny se zde těší velké oblibě.

Co mohou udělat firmy, aby se i ony mohly podílet na tomto úspěchu? 

 

Jak udělat svůj první krok do světa kryptoměn?

Máte několik možností

  1. Můžete se začít vzdělávat, denně číst knihy, poslouchat podcasty, chodit na krypto konference a Meetupy, naučit se programovat, najít si svou mezeru na trhu a vše si udělat sami, nebo
  2. Můžete zaměstnat do svého týmu specialisty na tuto problematiku, aby vám vaše řešení vymysleli, vyvinuli a zprocesovali, nebo
  3. Můžete ušetřit čas a peníze tím, že se spojíte s odborníky, kteří vám byznysově poradí a mohou mít pro vás předchystaná řešení, která se jen doladí na míru vašeho byznysu.

Etheri a Man Giving a Lecture About Bitcoin With Graphs on the 537e0461 1fca 43eb 938d 7139f7ce123c

Pár tipů

Ale pozor! Stejně jako u všech oborů, ve kterých panuje velká informační nerovnováha mezi těmi, kteří se v dané oblasti vyznají a většinovou populací, tak i v kryptu je řada podvodníků, kteří se pokoušejí využít toho, že mu řada lidí zatím nerozumí. Buďte proto obezřetní a vybírejte si pouze důvěryhodné partnery.

Proto je dobré mít okolo sebe důvěryhodné pomocníky, kteří se v digitálním světě pohybují jako ryba ve vodě. Dá se tím ušetřit hodně peněz, starostí a zklamání.

Pokud jste ochotni věnovat studiu a vzdělávání stovky nebo nižší tisíce hodin a máte chuť do hloubky do všeho proniknout, pak je pro vás varianta č. 1. 

Pokud jste velká firma, která ví, co přesně chce, má dostatek finančních prostředků na nábor nových zaměstnanců a dlouhodobé placení vlastních odborníků a vývojářů, pak je pro vás varianta č. 2. 

Pokud nemáte ani čas a ani chuť trávit dlouhé hodiny vzděláváním. A nechcete nebo nemůžete vydávat významné částky na vývoj. A přitom chcete být progresivní, jít s dobou, oslovovat nové skupiny zákazníků, aniž byste se vystavovali zbytečným rizikům, tak je pro vás varianta č.3.  

Paretovo pravidlo

Paretovo pravidlo nazývané také jako „pravidlo 80/20“, říká, že dvacet procent našeho úsilí přinese osmdesát procent našich pozitivních výsledků. Zatímco zbylých osmdesát procent úsilí, přinese už jen 20 procent. Ve světle Paretova pravidla se pak jako nejracionálnější jeví soustředit na to, v čem je firma silná a zbytek outsourcovat.

Máte finančně poradenskou společnost? Pracujete v realitách? Nebo jste třeba mediální společností, která provozuje internetový magazín? Existuje něco, co by vám umožnilo svézt se na kryptoměnových trendech, podpořit váš byznys, ukázat se jako progresivní firma, která jde s dobou, a ještě by vám přivedlo nové zákazníky, a to aniž byste museli hluboce proniknout do technologií, které za kryptoměnami stojí? Toto řešení mít připravené, získat ho za výhodnou cenu a moci na něm generovat průběžný profit? Existuje řešení, které by bylo vhodné pro tak různé obory podnikání i pro mnoho dalších?

Jedno z možných řešení, které splňuje všechna tato kritéria, si nyní ukážeme. Je to řešení, které nepřináší žádnou zátěž pro vaše současné podnikání, a je zároveň něčím, co vám přinese dodatečný profit. Může se stát jednou z doplňkových noh, na kterých může stát vaše podnikání.

Tímto řešením je pořízení si franšízy vlastní kryptoměnové směnárny ve firemních barvách a na vlastních webových stránkách. Vývoj vlastní směnárny trvá několik měsíců a představuje investice v řádu nižších milionů korun do vývoje a právního nastavení. Franšíza překonává veškeré tyto překážky za vás.

1

Proč si pořídit směnárnu?

1. Využití byznysových trendů

Získáte jednoduchou možnost, jak se svézt na kryptovlně a to bez námahy a složitého studování oboru.

2. Snížení podnikatelského rizika a získání dodatečných příjmů navíc

Snížíte své podnikatelské riziko. A to tím, že získáte další nohu, na které může stát váš byznys. Jedná se o dodatečný příjem nad rámec vašeho současného podnikání.

3. Budování image firmy

Ukážete se jako firma, která rozhodně nespí, chce se rozvíjet a vnímá technologické trendy.

4. Odlišení se od konkurence

Odlišíte se od konkurence a nabídnete zákazníkům nadstandardní služby, které by je ani nenapadlo očekávat.

5. Příležitost pro nové oslovení stávajících zákazníků

Získáte novou příležitost, proč se ozvat stávajícím zákazníkům a dát jim benefit navíc

Etheri Two Mans Shake Their Hands Making Crypto Business in of 6e1c9deb 92cb 4fbd 93ff 157fe27a9642

6. Pomoc zákazníkům

Pomůžete vašim zákazníkům dostat se k nestátním penězům, které neničí inflace.

7. Akviziční kanál pro získávání nových zákazníků a zvyšování loajality stávajících

Váš zákazník při směně neopouští váš web. Čím více aktivit má s vámi spojených, tím silnější má důvod, aby u vás zůstal. Pokud bude spokojený, může vám přivést své známé, kteří se v současné době neumí ke kryptoměnám bezpečně dostat a stojí o to. Takoví zákazníci pak třeba využijí i vašich hlavních služeb, které máte na stejném webu.

8. Nová cílová skupina s velkým potenciálem

Pokud se do budoucna rozhodnete přijímat i platby v kryptoměnách, tak už nyní směnárnou oslovíte nový a dynamicky rostoucí segment zákazníků. Díky vlastní směnárně si můžete ukousnout z tohoto krajíce již nyní a společně s ním pak růst. Navíc si tím postupně a bez těžkostí sami osaháte, oč v kryptoměnovém byznyse jde a můžete se pak kvalifikovaněji rozhodnout, kudy budete do budoucna směřovat.

9. Investice do kryptoměn pod kontrolou

Pokud jste finančně-poradenskou společností, tak jistě oceníte, že budete mít klientské investice do kryptoměn pod kontrolou.

10. Praktická nová služba

Mít vlastní směnárnu je lepší než generovat příjmy z affiliate odkazů směřující na burzy, protože burzy jsou složité a běžní lidé se na neorientují.

 

Co pořízení směnárny obnáší?

Jedná se o předpřipravené řešení, které je vyvinuto přesně za tímto účelem. Jeho provoz je snadný jak pro vás, tak pro samotné uživatele. Je možné ho přizpůsobit barvám vaší značky. Pomůžeme vám s implementací.

Směnárnu provozujeme my. Používáme vlastní kapitál, vypořádáváme směny, zajišťujeme klientskou podporu. A řešíme i KYC a AML. Jedinou vaší starostí tak bude přivést zákazníky. Volba výše poplatku za směnu bude na vás a můžete si ji nastavit dle vašich představ.

 

Co pro pořízení směnárny udělat?

Pokud vás tato možnost zaujala, pojďte si domluvit nezávaznou schůzku, která vás nic nestojí, a na které zjistíte podrobnosti a budete se moci na cokoli zeptat. 

 

Závěrem

Česká republika je zemí s nadprůměrnou adopcí kryptoměn. Kryptoměny ve svém vývoji ušly již velký kus cesty k tomu, aby se mohly stát masově využívané. Jejich masové rozšíření je na počátku a je velmi pravděpodobné, že je v následujících letech a desetiletích čeká slibná budoucnost.

Pro firmy je to stále poměrně nová oblast, která dosud nebyla v centru jejich zájmu. I zde se situace postupně mění. Tím, jak se nákup, prodej a držení kryptoměn stávají čím dál jednodušším, vznikají zajímavé obchodní příležitosti i pro firmy, které dosud neměly s kryptoměnami nic společného.

Jednou z možných obchodních příležitostí je vlastnit směnárenskou franšízu na webových stránkách své firmy. Je to rychlé a jednoduché řešení, které umožní podílet se na růstu tohoto odvětví, aniž by firma musela mít hluboké znalosti a vynakládat velké finanční prostředky. Získá tím pravidelný dodatečný příjem navíc a sníží svá podnikatelská rizika. Stane se atraktivnější pro stávající zákazníky a může přilákat zákazníky nové.

 

 

Chcete mít přehled o dění ve světě kryptoměn?

Připojte se k odběru novinek a budete pravidelně informováni o nových trendech, událostech a analýzách.

Bitbeli Newsletter

© Copyright 2024, Všechna práva vyhrazena