Bitcoin nákup

bitcoin-nakup

Kde a jak můžete bitcoin nakoupit? Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých řešení? Právě na to, vám dnes poskytneme odpovědi

Bitbeli
27. 4. 2024

Možnosti pro nákup bitcoinu

Existuje řada možností, jak bitcoin nakoupit. Volba konkrétního řešení by měla vycházet z toho, co je důležité právě pro vás.

 

Možnost první: Nákup ve směnárně

Směnárna představuje nejjednodušší způsob, jak si bitcoin nakoupit. Nákup na pár kliků provedete přímo ve svém mobilním telefonu nebo počítači. Své české koruny směňujete přímo za bitcoiny. 

Podmínky: Vytvoření si nákupního účtu a ověření své identity stejně jako jste na to zvyklí ze své banky. Jen jste ve fintech světě, a tak je oproti bance proces snadný, rychlý a pohodlný.

Výhody: Lepší směnné kurzy, snadnost, rychlost a dostupnost 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Nemusíte nikam chodit, směna je dostupná přímo z vašeho mobilu, nebo počítače.

Nevýhody: Ověření identity při zřizování nákupního účtu.

Etheri a Phone Showing Bitcoin and Its Growth Chart. There Is  101db877 Ba75 49a5 8833 B1705f06ff41

Možnost druhá: nákup na burze

Burza vám umožní získat výhodné směnné kurzy a obvykle i širší nabídku nejrůznějších kryptoměn. Vyváženo to bývá uživatelskou složitostí a pro nováčky poměrně nepřehledným prostředím.  

Podmínky: Vytvoření nákupního účtu a ověření identity. 

Výhody: Lepší směnné kurzy, rychlost a dostupnost 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Nemusíte nikam chodit, směna je dostupná přímo z vašeho mobilu, nebo počítače. 

Nevýhody: Ověření identity při zřizování nákupního účtu. Složité a nepřehledné uživatelské prostředí.

Etheri a Large Room Full of People Sitting in Front of Their C 723a15da Fa30 43dc Afc5 1ee8e1311cd6

Možnost třetí: Nákup v bitcoinmatu

Bitcoinové automaty jsou velmi podobné bankomatům. Můžete na nich nakupovat bitcoiny za české koruny a naopak. Česká firmy General Bytes je světovým lídrem ve výrobě bitcoinmatů s více než 11 tisíci v 60 zemích světa. Na českém trhu je více provozovatelů. Najít si svůj bitcoinmat můžete zde.

Podmínky: Před nákupem si potřebujete pořídit vlastní bitcoinovou peněženku (jedná se o mobilní aplikaci, kterou si předem stáhnete do telefonu). Na ni si své bitcoiny pošlete. Celý proces nákupu i zaslání bitcoinů provádíte přímo v bitcoinmatu.

Výhody: Můžete pracovat s hotovostí. Vkládat ji do bitcoinmatu a také ji z ní vybírat.

Nevýhody: Obvykle horší směnný kurz než u směnáren a burz.

Etheri a Man With a Backpack Is Standing by a Bank Machine Tha 51549e5d 919c 46c6 846f Cd614a91bdb4

Možnost čtvrtá: Nákup Peer-to-peer 

Pořízení bitcoinu peer-to-peer je nákup od někoho, kdo ho vlastní a je ochoten ho prodat. Toto řešení vychází ze samotných základů bitcoinu. Prodejcem může být váš kamarád, profesionální bitcoinový prodejce (vekslák), nebo můžete využít české mobilní aplikace Vexl, která funguje jako online tržiště určené k propojování nabídek a poptávek na prodej a nákup bitcoinu.

Podmínky: Musíte mít mezi svými přáteli někoho, kdo bitcoin má, prodává, nebo vám doporučí spolehlivého a důvěryhodného veksláka. Nebo můžete využít mobilní aplikaci Vexl.

Výhody: Pokud jste bitcoinový nováček, nejspíš vám přijde vhod moci se někoho zeptat, jak se instaluje bitcoinová peněženka, posílají bitcoinové platby, nebo cokoli dalšího, co se bitcoinu týká.

Nevýhody: Obvykle horší směnný kurz než u směnáren a burz. Pokud by se jednalo o člověka, kterého neznáte, je riziko, že narazíte na podvodníka.

Etheri Woman in Black Sunglasses Offers Bitcoin in a Box to a  577938bd F8fa 48a1 Bdf1 C10d5ce38bd2

Jaké řešení je vhodné právě pro vás?

Vašemu rozhodnutí pomůže, když si zmapujete vlastní priority. O co jde právě vám? 

Nejvýhodnější směnný kurz: nejspíš bude nejlepším řešením směnárna nebo burza.

Anonymita: nejspíš bude nejlepším řešením směna peer-to-peer, nebo nákup v bitcoinmatu v nižších částkách.

Osobní rozhovor s konkrétním prodejcem: nejspíš bude nejlepším řešením nákup peer-to-peer u konkrétního člověka.

Bezpečnost: nejspíš bude nejlepším řešením nákup u osoby, kterou dobře znáte, bitcoinmat, burza nebo směnárna.

Jednoduchost: nejspíš bude nejlepším řešením nákup ve směnárně.

 

Závěrem

Uvažujete o nákupu bitcoinu? Je vaší prioritou jednoduchost, výhodný směnný kurz a dostupnost z počítače či mobilu 24 hodin denně 7 dní v týdnu? Pojďte se podívat do naší kryptoměnové směnárny. Nákup kryptoměn nikdy nebyl jednodušší!

 

 

Chcete mít přehled o dění ve světě kryptoměn?

Připojte se k odběru novinek a budete pravidelně informováni o nových trendech, událostech a analýzách.

Bitbeli Newsletter

© Copyright 2024, Všechna práva vyhrazena