Nákup kryptoměn

nakup-kryptomen

Aktuálně existuje okolo 9 tisíc různých kryptoměn. Jsou mezi nimi velké rozdíly. Proto byste si měli být dobře vědomi, proč nakupujete vámi vybranou kryptoměnu a nikoli jinou. 

Proces nákupu jednotlivých kryptoměn je podobný jako proces nákupu bitcoinu. A následně si položte základní otázku „Proč kryptoměny kupuji a co s nimi následně plánuji udělat“? Vaše odpověď bude mít určující vliv na to, co k tomu budete potřebovat.

 

Bitbeli
21. 5. 2024

Aktuálně existuje okolo 9 tisíc různých kryptoměn. Jsou mezi nimi velké rozdíly. Proto byste si měli být dobře vědomi, proč nakupujete vámi vybranou kryptoměnu a nikoli jinou. 

Proces nákupu jednotlivých kryptoměn je podobný jako proces nákupu bitcoinu. Proto doporučujeme přečíst si nejprve článek „Bitcoin nákup“  A následně si položte základní otázku „Proč kryptoměny kupuji a co s nimi následně plánuji udělat“? Vaše odpověď bude mít určující vliv na to, co k tomu budete potřebovat.

Vše se odvíjí od vašich cílů s kryptoměnami

 

Chcete kryptoměny nakupovat, krátkodobě držet a prodávat až se zvýší jejich cena? Chcete si je dlouhodobě střádat? Nebo s nimi plánujete další činnosti, například nakupovat za ně věci ve fyzickém či digitálním světě, používat je v decentralizovaných financích apod.? 

Pokud chcete kryptoměny pouze nakoupit, držet a následně prodat, nebo si je střádat, tak samotným nákupem ve směnárně můžete mít hotovo a nic dalšího nepotřebujete. 

Pokud si je chcete přeposílat k sobě, platit s nimi, nebo je dále využívat, budete se s nimi muset naučit nakládat.

Výhody a nevýhody nejsnazšího řešení

Pokud se rozhodnete kryptoměny uchovávat ve směnárně, tak vám stačí pouhá registrace na pár kliků. Své kryptoměny budete mít neustále k dispozici na svém nákupním účtu.

Výhodou tohoto řešení je jeho jednoduchost. Nemusíte se učit nové věcí a instalovat nové aplikace. Tím, že kryptoměny necháváte ve směnárně, úschovu za vás řeší třetí strana (směnárna). V případě, že zapomenete přístupová hesla, směnárna ověří, že jste to skutečně vy a umožní vám resetovat přístupové údaje. 

Na tomto řešení navíc ušetříte, protože neplatíte poplatky za přeposílání transakcí do vaší soukromé kryptoměnové peněženky. A hlavně vám odpadá riziko spjaté s chybným převodem. Kryptoměnové platby jsou nevratné. Proto zvláště pokud jste nováček, můžete ocenit jednoduchost a bezpečnost celého procesu. Velmi se podobá tomu, co znáte z běžného života. 

Nevýhodou držení kryptoměn ve směnárně je tzv. „riziko třetí strany“. Původní představa o kryptoměnách spočívala v tom, že uživatel má plnou zodpovědnost za svůj život a za svá peníze. Tato svoboda mu umožní nezávislost na jednání státu a bank. Proto by si měl kryptoměny uchovávat výhradně u sebe na své softwarové nebo hardwarové kryptoměnové peněžence. Tím se stane imunní vůči krachu směnárny, státním zásahům, nebo úspěšným hackerský útokům na směnárnu. 

Pokud kryptoměny nedržíte u sebe na své soukromé kryptoměnové peněžence, od které máte klíče pouze vy, je to jako by vám klíče od bytu hlídal někdo jiný. Vy mu věříte. Ale nemáte jistotu, že vaši důvěru nezneužije, nebo mu vaše klíče od bytu někdo neukradne a váš byt vám nevybílí. Proto se v kryptoměnách razí heslo “Not your keys, not your coins”. 

Volba nákupu kryptoměn je na vás 

Vždy volíte mezi plnou svobodou, se kterou se pojí plná odpovědnost za vlastní život, nebo vyšším pohodlím a ochranou před vlastními chybami. Proto si promyslete a zvažte, co vám je bližší. Nákupem

na směnárně získáváte obě možnosti. Buď si je tam necháte, nebo se s kryptoměnami naučíte pracovat a pošlete si je ze směnárny na vlastní kryptoměnovou peněženku.

Uvažujete o nákupu kryptoměn? Je vaší prioritou jednoduchost, výhodný směnný kurz a dostupnost z počítače či mobilu 24 hodin denně 7 dní v týdnu? Pojďte se podívat do naší kryptoměnové směnárny. Nákup kryptoměn nikdy nebyl jednodušší!

 

Chcete mít přehled o dění ve světě kryptoměn?

Připojte se k odběru novinek a budete pravidelně informováni o nových trendech, událostech a analýzách.

Bitbeli Newsletter

© Copyright 2024, Všechna práva vyhrazena